До 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка. Бердянщина вшановує пам’ять Кобзаря.

Бердянський район 

На Бердянщині тривають заходи з відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У рамках підготовки до святкування знаменної дати та з метою вивчення життєвого шляху та творчої спадщини Кобзаря у загальноосвітніх школах, закладах культури, бібліотеках Бердянського району проводяться культурно-мистецькі та просвітницькі заходи.

Зокрема, наприкінці лютого в Осипенківській загальноосвітній школі відбулися районна учнівська конференція “Постать Тараса Шевченка в сучасному осмисленні юного покоління” та виставка дитячої творчості “Шанує Тараса велика родина”, у яких взяли участь представники майже всіх загальноосвітніх закладів району.

Перед початком конференції її учасники мали змогу оцінити творчість юних самодіяльних художників, майстрів вишивки, доробок з дерева та підручного матеріалу. Цікавими були роботи членів гуртка “Юний художник” з Новопетрівської загальноосвітньої школи, де керівником Людмила Новак . Це і портрети Тараса Шевченка, вишиті рушники, малюнки. Багато учасників заходу зупинялися біля оформлених стендів Карло-Марксів-ської, Осипенківської, Андровської, Андріївської шкіл та інших загальноосвітніх закладів.

Оглянули виставку і заступники голови районної ради Жанна Васильчик та райдержадміністрації Микола Закоморний, помічник народного депутата Олександра Пономарьова Алла Токарєва, яка вручила заохочувальний приз Осипенківській загальноосвітній школі.

З вітальним словом до її учасників звернулася заступник директора з навчально-виховної роботи Осипенківської ЗОШ Тетяна Новосела. Про життєвий шлях Тараса Шевченка, його творчість та вплив на сучасний розвиток україн-ської мови розповіла вчителька української мови та літератури Осипенківської ЗОШ Ольга Погоріла. В урочистій частині взяли участь і учні цієї школи .

Після цього з рефератами про життєвий і творчий шлях Кобзаря виступили учні навчальних закладів району. Серед них Олена Петрик, Ірина Новак, Сергій Псьол, Дар`я Георгінова, Наталя Солонська, Вікторія Пелешко та інші.

Святкові заходи тривають, і вже завтра на території Берестівської загальноосвітньої школи урочисто відкриють відреставрований пам’ятник Великому Кобзарю.Создан 06 мар 2014