АКЦІЮ “16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА” В БЕРДЯНСЬКОМУ РАЙОНІ ЗАВЕРШЕНО

Бердянський районБільше місяця тривала акція “16 днів проти насильства” в Бердянському районі. За цей період активістами ВМГО “Молоді регіони” Бердянського району було проведено низку заходів серед і для молоді, спрямовані на запобігання та протидію насильству в сім'ях.

Зокрема, ВМГО “Молоді регіони” Бердянського району брали участь у тематичному засіданні районної міжвідомчої координаційної ради з питань запобігання насильства в сім'ї, гендерної рівності, прав дітей та протидії торгівлі людьми Бердянської райдержадміністрації; у засіданнях Дорадчого органу при Бердянській райдержадміністрації; у регіональній науково-практичній конференції “Соціально-економічні проблеми сучасного суспільства”, на яких розглядалися (в тому числі) і питання насильства в сім'ях, економічні наслідки такого явища, проблемі аспекти запобігання таких проявів суспільної поведінки.

Було проведено цілий ряд навчальних заходів. Так, було проведено навчальний семінар для фахівців із соціальної роботи Бердянського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді на тему “Порядок прийняття та оформлення усних заяв про вчинення насильства в сім'ї або реальну загрозу його вчинення”; семінар-бесіду для студентів ІІІ-ІV курсів факультету економіки та управління Бердянського державного педагогічного університету на тему “Негативні явища в сім'ях Бердянського району або насильство в сім'ях”; навчальний семінар для фахівців по роботі з молоддю Бердянського району з питань протидії та запобігання насильства в сім'ях (відповідальна за проведення заходів — начальник відділу соціального обслуговування та надання соціальних послуг управління соціального захисту населення Бердянської райдержадміністрації, відповідальна особа за встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми в Бердянському районі, кандидат економічних наук, заступник голови Молодіжної ради Бердянської районної ради, член ВМГО “Молоді регіони” Бердянського району Криворучко Наталя Володимирівна).

Проводилася також і широка інформаційно-роз'яснювальна робота серед школярів та юнацтва району. Було розповсюджено агітаційно-ілюстративні матеріали на тему “Бережи своє кохання”, “Розумний вибір”, “Не будьте байдужими”, “Мовчати не треба” та ін. Всі матеріали розкривали питання запобігання та протидії насильства в сім'ях, пропаганди безпечного сексу та інтимних стосунків, мали контактну інформацію про “гарячі” телефонні лінії кризових центрів (відповідальна особа за проведення заходу — заступник голови ВМГО “Молоді регіони” Бердянського району, директор Луначарського будинку культури — Кутова Оксана Леонідівна).

Проведені заходи довели, що питання запобігання та протидії насильства в сімях є, на жаль, дуже актуальним. Під час проведення акції, до представників ВМГО “Молоді регіони” Бердянського району звернулося п'ять осіб з числа студентської молоді з проханням надати допомогу у вирішенні проблеми застосування до них насильницьких дій з боку членів їх сімей. Вся інформація носила конфіденційний характер. Особи, що звернулися з такими заявами, отримали кваліфіковану допомогу та професійну консультацію.

Кожні 30 хвилин жертвами домашнього насильства стає 1 жінка. По дітям така статистика майже не ведеться, оскільки насильницькі дії до них спричинені старшими членами сім'ї, які не зацікавлені звертатися до правоохоронних органів та медичних закладів.

“Молоді регіони” Бердянщини мають намір і в подальшому проводити різноманітні заходи по боротьбі та протидії з насильством в українському суспільстві.

І на завершення акції хочеться сказати: “Давайте боротися з насильством у будь-яких його проявах спільними зусиллями, давайте не будемо байдужими!”.Создан 04 дек 2013