80-та річниця Голодомору

Бердянский р-н 

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодомору. 

 З нагоди роковин тих трагічних події в Бердянському районі відбувається ряд заходів. У закладах освіти протягом тижня проводились тематичні лінійки та  уроки пам’яті, проходила акція  «Колосок пам’яті»,  учням демонструвались документальні фільми про історичні події Голодомору 1932-1933 років тощо. В бібліотечних закладах  та музеях району відкриті експозиції, книжкові виставки, проводяться Дні пам’яті.

 В смт.Андріївка  біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору, у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні, відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів. У заході з вшанування пам’яті жертв страшного голоду прийняла участь представники «Молодих регіонів», заступник голови БРОПР А.Галущак. «Навіть сьогодні, через 8 десятиліть трагедію тих років важко осмислити. Національне нещастя, яке поглинуло мільйони безвинних, не підлягає забуттю. І нам нині живущим  необхідно тільки одне - пам'ятати про ті події, про безвинні жертви нелюдського злочину і зробити все можливе і неможливе для того, щоб в історії нашої країни це не повторилось» - сказала  у своєму зверненні до учасників мітингу  А.Галущак. Після завершення виступу присутні вшанували жертв Голодоморів хвилиною мовчання.

 Учасники заходу поклали композиції з колосків пшениці та квітів до пам’ятного знаку та запалили символічні свічки пам’яті.

 У мітингу – реквіємі взяли участь Андріївський селищний голова А.Мізін, начальник відділу культури і туризму РДА В.Дегтяренко, посадові особи Адріївської селищної ради, представники районної громадської організації «Мододі регіони», працівники районного Будинку культури, районної бібліотеки, Центру надання первинної медико-санітарної допомоги, КУ «Андріївська ЦРЛ» та учні місцевої школи.Создан 26 ноя 2013