ПИШАЄМОСЯ ВЕЛИКОЮ ПЕРЕМОГОЮ!

Якимівський район30 квітня 2013 року на території Якимівського району пройшла акція автопробігу, присвяченого 68-й річниці Перемоги Радянського Союзу над фашистською Німеччиною. Після завершення автопробігу голові Якимівської районної громадської молодіжної організації «Молоді регіони» О.М.Тимківу випала можливість поспілкуватися з ветераном Великої Вітчизняної війни Андреєвою Людмилою Федорівною, яка розповіла цікаві факти своєї служби в радянській армії в роки війни.

Народилася Людмила Федорівна 25 січня 1925 року в селі Якимівка. До початку війни встигла закінчити лише дев’ять класів, а влітку розпочалась війна. У вересні 1941 року вона за вільним наймом пішла у військову частину ПРБ-33, що входила до дев’ятої армії Південного фронту.

У листопаді 1942 року вирішила піти добровільно на фронт захищати Сталінград. Вона потрапила у 149-й запасний полк, де успішно пройшла курс радіотелеграфного зв’язку. Пізніше була зарахована зв’язковою при штабі батареї 23-ї окремої роти повітряного спостереження, сповіщення і зв’язку. За сумлінну службу та мужність їй було присвоєно звання старшини і призначено командиром відділення зв’язку,у якому нараховувалося 7 дівчат зв’язківців.

Після оборони Сталінграда шлях Південного фронту проліг на Україну. Вони визволяли міста: Куп’янськ, Ізюм, Барвінкове, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Одеса, Придністров’я, Сарни, Ковель, Волинь. Перед виходом на західний кордон з Польщею 8-а армія об’єдналася з 1-м Білоруським фронтом, яким командував маршал Г.К.Жуков. У складі фронту вони взяли столицю Польщі Варшаву, форсували р.Одер та взяли напрям на Берлін. На підступах до столиці рейху у місті Зеєлов шли жорстокі бої, але ворог чинив опір вже по інерції, розуміючи про свою поразку.

Після взяття Берліну армія, в якій приймала участь Людмила Федорівна, була направлена до міста Дрезден, де і закінчився її бойовий шлях. За роки війни вона була нагороджена орденами: «Вітчизняної війни», «За мужність», медалями: «За бойові заслуги», «За оборону Сталінграду», «За визволення Варшави», «За взяття Берліну», «За визволення Запоріжжя». А у 2010 році Людмилі Федорівні було присвоєно звання підполковник запасу, а також була нагороджена орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» І ступеню.

Після закінчення війни Людмила Федорівна вступила до Кримського сільськогосподарського інституту, який закінчила у 1951 році і була направлена до Чорноморського відділу бавовництва. А у 1957 році вона повернулася до рідного селища і  пішла працювати в Якимівське СПТУ №51, де викладала «Основи агрономії». Тут вона пропрацювала більше 20років, аж до виходу на заслужений відпочинок.

Незважаючи на те, що на початку нинішнього року колишній фронтовичці виповнилося 88 років, вона бере активну участь у громадському житті, виступає у загальноосвітніх закладах, трудових колективах зі спогадами про війну. Відтак, у 2012 році Людмилі Федорівні за активну громадянську позицію та високий патріотизм  було присвоєно звання «Почесний громадянин Якимівки». Також ветеран війни є активною учасницею клубу «Фронтовичка», адже разом боротися з роками і хворобами значно легше.Создан 12 мая 2013