Витязь – 2012

К-Днепровский районУкраїна – держава з багатовіковою історією. Вона завжди славилася звитягою та хоробрістю своїх синів і дочок, а про мужність і силу наших славних предків – козаків -  ходили легенди… Підтвердити приналежність до славного козацького роду вирішили представники Камянсько-Дніпровської районної молодіжної громадської організації «МОЛОДІ РЕГІОНИ», організувавши перші в історії району богатирські ігри – «Витязь – 2012».

         Позмагатися у 7 силових видах спорту прийшли 3 команди – з міста Кам’янки-Дніпровської, сіл Велика Знам’янка та Водяне. П’ять індивідуальних та два командних види змагань тримали гостей свята у напрузі: арм-реслінг, станова тяга, гирі, переміщення колеса, «прогулянка будівельника», а також перетягування каната і трак-пул.

         До перемоги команди вели капітани Максим Косяков (Велика Знам’янка), Євген Нізовой (Кам’янка-Дніпровська) та Олександр Косінський (Водяне).

А до складу команд входили:

Команда села Водяне:

1. Растамян Володимир (арм-реслінг);

2. Карапєт Алєкян (гирі);

3. Косінський Олександр (станова тяга);

4. Кочін Роман (переміщення колеса);

5. Ромашин Сергій («прогулянка будівельника»).

Команда села Велика Знам’янка:

  1. Мітрік Дмитро (арм-реслінг);
  2. Стіфанішин Максим (гирі);
  3. Сілуянов Олег (станова тяга);
  4. Сілін Валерій (переміщення колеса);
  5. Косяков Максим («прогулянка будівельника»).

Команда міста Кам’янка-Дніпровська:

  1. Фомін Сергій (гирі);
  2. Жгунов Валерій (арм-реслінг);
  3. Гаращенко Руслан (станова тяга);
  4. Щетінін Володимир (переміщення колеса);
  5. Аборський Анатолій («прогулянка будівельника»).

         Все відбувалося в найкращих традиціях богатирських ігор – сила здорового тіла поєднувалися з силою спортивного духу. Тож усі, хто прийшли поглянути на згадане дійство мали на що подивитися!

         Арм-реслінг для пересічного кам’янського глядача не новий – представники району постійно приймають участь у змаганнях не тільки міського, районного, але й обласного та всеукраїнського рівня.  І нерідко повертаються переможцями! Тож «Витязь-2012» було вирішено розпочати саме з цього виду. У видовищній боротьбі перемогу поділили між собою представники Водянської та Знам’янської команд.

         Наступними були гирі – пара цих залізних 24-кілограмових суперниць наших богатирів були підкорені найбільш вдало учасником команди Кам’янки-Дніпровської. Городяни були найкращі й у становій тязі. Тут найбільшим сюрпризом для глядачів став показовий виступ Руслана Гаращенка, який поза конкурсною програмою, виключно для задоволення глядачів, встановив новий рекорд – 250 кг!!!

         Продовженням свята стало переміщення колеса. Півторацентнерний гігант з трактора Т-154 не став перешкодою на шляху перемоги представника знам’янської команди. Знам’янці були кращим і у наступному виді змагань – «прогулянці будівельника». 20 – метрова дистанція з парою шлакоблоків у раках по 26 кг кожний виявилась доволі легким завданням для наших богатирів. А от перший з командних видів змагань – перетягування канату – став не тільки важким фізично, але й бурхливими емоційно з боку глядачів та самих учасників. І знову знам’янці стали першими – дві перемоги у двох спробах.

         Достойним фіналом змагань стало найвидовишніше і найскладніше завдання – зрушення автомобіля та переміщення його на певну дистанцію – трак-пул! Автомобіль УАЗ загальною масою 2 т 700 кг за задумом організаторів з «МОЛОДИХ РЕГІОНІВ» мав бути переміщений на 8 м. І уявіть собі – нашим богатирям це вдалося! Перед початком змагань усі завмерли в очікуванні - на майданчику панувала тиша…На думку глядачів це мало бути надскладне завдання. Але команди довели зворотнє – для сильних духом людей немає нічого неможливого! Здивуванню глядачів не було межі, коли автомобіль разом з його водієм зрушили з місця усі три команди. Але було одне «але»! За порушення правил змагання, не були зараховані спроби кам’нської та водянської команд. На вимогу судді змагань  та численні прохання глядачів дані команди мали повторно виконати вправу – кам’янці вийшли переможцями не тільки у двоборстві, але й у завданні вцілому. Результат 4, 91 сек вражає!

         Присутні глядачі висловлювали захоплення дійством та побажання організаторам зробити такі змагання традиційними, аби ще не раз мати змогу насолоджуватися шоу сили і здоров’я. Варто відзначити, що повболівати за рідні команди прийшли сільські голови: Водянський - Василь Величко, Великознам’янський – Валерій Кучковський та міський голова Олександр Дунаєв.  Не менш емоційними вболівальниками були й керівники району – Сергій Панкєєв та Вадим Крамареко. 

         Нагородження учасників перших змагань богатирів «Витязь-2012» відбулося з головної сцени району. Тут було оголошено результати останнього конкурсу та змагань вцілому. Інтрига була недовгою для команди Водяного, яка посіла почесне третє  місце, набравши командою 10 очок. На 4 більше виявилось у команди Кам’янки – 14 балів принесло богатирям друге місце в змаганнях. Золото і заслужені 17 командних балів отримали знам’янці.

         Призери змагань отримали медалі та кубки з рук голови райдержадміністрації, голови районної організації «Партії регіонів» Сергія Панкєєва разом з подякою за видовищне шоу та подаровані позитивні емоції! Чемпіони – знам’янці – отримали також грошову винагороду на розвиток спорту в рідному селі. Окрім того, Сергій Панкєєв пообіцяв командам модернізувати їх спортивні комплекси, аби поповнити ряди богатирів!

         Що ж, дякуємо глядачам за підтримку та емоційність, командам – за незабутнє дійство! Наостанок, від імені організаторів – активу «МОЛОДИХ РЕГІОНІВ» заявляємо – змаганням «Витязь - 2013» бути!

                                                                                     Ірина Тітова, «МР»Создан 31 авг 2012