Спас

г. ТокмакУ міському сквері Токмака, поблизу Свято-Успенського собору, 19 серпня, відбулось урочисте святкування Преображення Господнього, яке в народі називають яблучний Спас, або Другий Спас. У цей день традиційно освячують стиглі плоди, серед яких – яблука, груші, виноград, сливи, а також мед.

З піснями, веселими іграми та вікторинами зустрічали гостей свята молоді дівчата та хлопці, фольклорні колективи міського будинку культури. Переможців різноманітних конкурсів частували солодкими призами та медком. Дівчата,  члени Токмацької міської молодіжної організації «Молоді регіони» проводили вікторину з цікавими запитаннями ,  переможці якої отримали смачні призи.

 

Також цей день відомий як День пасічника, тому ведучі свята привітали почесного пасічника України Василя Коцура.

 

З побажаннями божого благословіння та здоров’я до присутніх на с вяті токмачан звернувся протоієрей Свято-Успенського собору Анатолій.

 

Для токмачан стало приємною несподіванкою, що цьогорік біля собору влаштували святкову ярмарку. Тут зазивали на частування приватні підприємці міста, Молочанська міська рада, Токмацький професійний ліцей, почесний пасічник Василь Коцур, Жовтнева сільска рада. Вони частували гостей ярмарку млинцями з сиром, рум’яними пріжками з наливними яблучками, медовиками, духмяним запашним медком, солодощами та фруктами.

 

У знак подяки перший застуник голови токмацької Міської ради Ольга Панфілова вручила господиням ярмарку глиняні бочечки для зберігання меду.

 

Та все ж, головною подією цього дня стало освячення дарів природи. Навколо церкви зібралося багато бажаючих освятити запашні плоди серпня та умитися свяченою водою на здоров’я та добробут.Создан 25 авг 2012